10 kwietnia
10 kwietnia
Fotelik info pl - wszystko o fotelikach TestyTesty zderzeniowe adaptera Smart Kid Belt Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Testy zderzeniowe adaptera Smart Kid Belt

Testy zderzeniowe adaptera Smart Kid Belt

Adapter do pasów Smart Kid Belt ma możliwość stać się bezpieczną alternatywą dla fotelika samochodowego. To urządzenie, które można wykorzystać nawet w taksówce czy autokarze, dzięki czemu dziecko będzie bezpieczne w każdym pojeździe. Urządzenie jest rekomendowane dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Jest bardzo uniwersalne, łatwe w obsłudze i przede wszystkim bezpieczne. Potwierdzają to testy zderzeniowe w których adapter otrzymał pozytywny wynik.


Czym są testy zderzeniowe?

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń podtrzymujących. Wśród tych najbardziej znanych znajdują się foteliki samochodowe, podstawki i adapter Smart Kid Belt. Nie wszyscy rodzice zdają sobie jednak sprawę, że dopuszczenie danego urządzenia do sprzedaży nie wiąże się wcale z tym, że jest ono w pełni bezpieczne. Nikt nie chce kupować przysłowiowego kota w worku i testować na swoim dziecku, czy w razie wypadku nie odniesie ono poważnych obrażeń. Właśnie w tym celu powołane zostały niezależne organizacje testujące modele wchodzące na rynek. Nie wszystkie urządzenia biorą jednak w nich udział. Jest to dość kosztowne, a poza tym część producentów zdaje sobie sprawę, że ich rozwiązanie nie otrzyma wysokiej oceny. Właśnie dlatego nie zaleca się kupowania fotelików, ani innych urządzeń, które nie przeszły takich testów.

Jak w testach wypada Smart Kid Belt?

Adapter Smart Kid Belt to urządzenie, które było wielokrotnie testowane, m.in. przez PIMOT czy CALSPAN. Ostatnio wzięło również udział w testach porównawczych przeprowadzanych przez instytut Applus+ IDIADA. Oprócz adapteru, w testach zbadano też inne urządzenia, w tym foteliki dla dzieci i podstawkę. Porównanie kilku urządzeń jednocześnie pozwoliło sprawdzić, jakie różnice zachodzą pomiędzy nimi. W testach wykorzystano manekiny z zainstalowanymi w poszczególnych obszarach czujnikami. Dzięki temu zanotowano jakie wartości przeciążeń i siły oddziałują podczas symulacji zderzenia. Zbadano takie parametry jak:

  • przyspieszenie torsu,
  • przemieszczenie torsu,
  • ciśnienie dla obszaru brzusznego,
  • momenty w odcinku szyjnym,
  • siły w odcinku szyjnym,
  • przyspieszenie wózka badawczego.

Im większe przeciążenia oddziałują na dziecko, tym większe istnieje ryzyko urazu, dlatego zadaniem urządzenia podtrzymującego jest ich obniżenie. Wszystkie badania przeprowadzone zostały tego samego dnia i w takich samych warunkach, dla uzyskania wiarygodności. Producent Smart Kid Belt ma powód do dumy, ponieważ jego urządzenie otrzymało najlepszy wynik dla 4 spośród 6 badań. Jednocześnie w każdym z przypadków spełniło kryteria regulaminu nr 129.Więcej informacji w artykule: http://www.ranking-foteliki.pl/artykuly/pozytywne-testy-urzadzenia-przytrzymujacego-smart-kid-belt.html

Skomentuj artykuł
Skomentuj wpis

Końcowa ocena:

Piotrek
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Myślę, że nie tylko ma szanse się stać ale po prostu to jest alternatywa dla fotelików. Montaż, wielkość, regulacja - wszystko to jest proste i intuicyjne w użytkowaniu. No dobra może nie jest to rozwiązanie dla tych najmłodszych ale pozostałym przedziale super sprawa. No i mnie np przekonuje dodatkowo ilość pozytywnych wyników na koszt bezpieczeństwa urządzenia.

Tomek
Dodano:
5/5
0
0

Smart Kid Belt to na pewno świetna alternatywa, z tego co widzę każdy kto miał okazję wypróbować sobie chwali, co do bezpieczeństwa to wyniki jednoznacznie przemawiają na korzyść.


Podobne porady - warto przeczytać