9 czerwca
Fotelik info pl - wszystko o fotelikach Foteliki dla dzieciZalety stosowania ISOFIX w fotelikach

Zalety stosowania ISOFIX w fotelikach

Zalety stosowania ISOFIX w fotelikach

Każdy rodzic, który zamierza kupić fotelik dla swojej pociechy usłyszy prędzej czy później na temat systemu Isofix. Jest to nic innego jak standard ISO Fixture, który oznacza system mocowania dziecięcych fotelików w samochodach. Są to dwa metalowe uchwyty pomiędzy siedziskiem, a oparciem fotela, które przymocowane są bezpośrednio do konstrukcji pojazdu. Niestety foteliki wyposażone w ten standard mocowania wciąż pozostają droższe od tradycyjnych. Czy warto więc do nich dopłacać? Sprawdźmy jakie korzyści zapewnia Isofix.


Szybkość montażu

Chyba każdy rodzic który miał do czynienia z fotelikiem mocowanym na pasy i wymienił go na ten z systemem Isofix nie wróciłby już do tego pierwszego. Posiadanie standardu mocowania oznacza koniec szarpania się z pasami. Foteliki z Isofix-em są znacznie prostsze w montażu. Rozwiązanie to jest zatem godne rozważenia w sytuacji, gdy posiadamy więcej niż jeden pojazd i często przepinamy pomiędzy nimi fotelik.

Eliminacja błędów montażowych

W teorii foteliki z systemem Isofix nie są wyraźnie bardziej bezpieczne od tych przypinanych pasami. Praktyka wywołuje jednak częste spory odnośnie tego twierdzenia. Okazuje się, że nie każdy rodzic wie jak poprawnie zamontować fotelik pasami, a podczas tego procesu można popełnić wiele błędów. Najczęściej fotelik przypięty zostaje zbyt luźno, przez co jest niestabilny i może przesuwać się po kanapie pojazdu. W przypadku systemu Isofix właściwie nie da się niepoprawnie zamocować fotelika, ponieważ bazy wyposażone są zwykle we wskaźnik informujący o tym, czy zrobiono to prawidłowo.

Fotelik jest bardziej stabilny

Korzystanie z sytemu mocowania Isofix zapewnia fotelikowi większą stabilność niż w przypadku montażu pasami. Nawet jeśli zaciśniemy je odpowiednio mocno, wraz z czasem zaczną się automatycznie obluzowywać pod wpływem nacisku czy nawet zmian temperatur.

Skomentuj artykuł
Skomentuj wpis

Końcowa ocena:


Podobne porady - warto przeczytać