2 kwietnia
Fotelik info pl - wszystko o fotelikach Foteliki dla dzieciWybieramy najlepszy fotelik obrotowy dla dziecka

Wybieramy najlepszy fotelik obrotowy dla dziecka

Wybieramy najlepszy fotelik obrotowy dla dziecka

Podróżowanie z pociechą samochodem jest dla wielu rodziców nie lada wyzwaniem. Dopóki dziecko jest małe i większość czasu, który spędza w foteliku przesypia, problem nie jest mocno odczuwalny. Schody zaczynają się pojawiać w momencie gdy dziecko staje się bardziej ruchliwe i coraz trudniej jest usiedzieć mu w miejscu. Dla wielu rodziców pomocny jest w takim przypadku fotelik obrotowy, który posiada rotacyjne siedzisko.


Czym jest fotelik obrotowy?

Fotelik z obrotowym siedziskiem pozwala na zmianę jego kąta od 90 do 360 stopni. Dzięki temu dziecko może być przewożone zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Można to zrobić bez konieczności zdemontowania fotelika i jego ponownego zamocowania. Foteliki tego typu są instalowane z zastosowaniem systemu Isofx. Dzięki temu są bardzo stabilne, a także solidnie zamontowane, pozwalając w bezpieczny sposób zmieniać pozycję siedziska.
Możliwość obrócenia go pod różnymi kątami pozwala także na łatwe umieszczenie dziecka w foteliku i jego zapięcie. Dzięki temu może być świetnym rozwiązaniem w przypadku wąskich drzwi samochodowych lub braku komfortowego dostępu do wnętrza samochodu. Fotelik z obrotowym siedziskiem można znaleźć w różnych kategoriach wagowych, dlatego łatwo znajdziemy odpowiedni dla każdego malucha. Modele take posiada w swojej ofercie wielu renomowanych producentów. Co ważne, system rotacji został wykonany w taki sposób, aby zabezpieczyć fotelik przez samodzielnym jego obróceniem się podczas jazdy. Nie ma również powodu do obaw, że dziecko przez przypadek samo tego dokona.

Jak wybrać najlepszy fotelik obrotowy dla dziecka?

Wybierając fotelik obrotowy dla dziecka należy odpowiednio dopasować go do potrzeb malucha, a także do samochodu. Przed zamocowaniem trzeba również dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi, a także sposobem jego właściwego użytkowania. Trzeba również pamiętać o tym, aby przy wybieraniu fotelika wziąć pod uwagę testy zderzeniowe, np. te przeprowadzane przez Instytut ADAC. Sprawdzają one w jaki sposób dany fotelik zachowa się podczas wypadku, dzięki czemu można będzie ocenić jego bezpieczeństwo. Podczas analizy testów należy brać pod uwagę, że skala ocen jest odwrotna do tej, którą my stosujemy - oznacza to, że im niższy wynik uzyskał dany fotelik, tym lepiej.

Skomentuj artykuł
Skomentuj wpis

Końcowa ocena:


Podobne porady - warto przeczytać