10 kwietnia
Fotelik info pl - wszystko o fotelikach Foteliki dla dzieciFoteliki dla najmłodszych z funkcją spania

Foteliki dla najmłodszych z funkcją spania

Foteliki dla najmłodszych z funkcją spania

Przemieszczanie się samochodem to dla wielu osób codzienność. Jest to szczególnie wygodne w przypadku, gdy zabieramy ze sobą dzieci. Niektóre maluchy mają to do siebie, że uwielbiają podróżowanie samochodem, a inne z kolei nie mogą jej znieść. Te drugie często bywają rozdrażnione przez konieczność zapięcia pasów, siedzenia przez dłuższy czas bez ruchu i związanego z tym dyskomfortu. Dłuższa jazda z takim maluchem może być utrapieniem dla całej rodziny. Pomocny w tym przypadku może być fotelik samochodowy z funkcją spania. Gdy dziecko zaśnie, przestanie dokazywać, a podróż upłynie wszystkim w spokoju.


Fotelik z funkcją spania - na co zwrócić uwagę?

Fotelik samochodowy musi gwarantować dziecku najwyższy poziom bezpieczeństwa, jednak nie należy również pomijać kwestii jego komfortu. O wygodny fotelik należy zadbać zwłaszcza wtedy, gdy podróżujemy dużo po kraju lub planujemy wybrać się z rodziną na urlop. Foteliki rozkładane do pozycji leżącej sprawdzą się tutaj doskonale, ponieważ część drogi maluch będzie mógł przespać. Warto zwrócić uwagę na to, aby taki fotelik był wyposażony w mechanizm regulacji oparcia. Dzięki temu będzie można dostosować stopień nachylenia do indywidualnych potrzeb małego pasażera. Jeśli chcemy zamocować foteli przy użyciu systemu Isofix, zwróćmy uwagę na to, że możliwość nachylenia może być ograniczona. Jeśli w planach mamy dalsze podróże to warto również zadbać o to, aby fotelik posiadał przyjemną w dotyku i oddychającą tapicerkę.

Fotelik samochodowy z funkcją spania dla niemowląt

Foteliki dla najmłodszych pasażerów skonstruowane są w taki sposób, aby mogły od samego początku służyć usypianiu maluchów. Dzieci nie leżą w nich jednak zupełnie płasko. Taka pozycja mogłaby być dla nich niebezpieczna, biorąc pod uwagę, że foteliki te montuje się tyłem, co w przypadku nagłego hamowania naraziłoby dziecko na duże przeciążenia w odcinku szyjnym. Taki fotelik powinien więc dotykać podstawą kanapy, a kąt jego nachylenia powinien wynosić od 30 do 45 stopni.

Skomentuj artykuł
Skomentuj wpis

Końcowa ocena:


Podobne porady - warto przeczytać