29 kwietnia
Fotelik info pl - wszystko o fotelikach Foteliki dla dzieciBezpieczni w podróży, czyli jak zapewnić bezpieczeństwo naszym pociechom

Bezpieczni w podróży, czyli jak zapewnić bezpieczeństwo naszym pociechom

Bezpieczni w podróży, czyli jak zapewnić bezpieczeństwo naszym pociechom

Dziś to może wydawać się niewiarygodne, ale obowiązek przewożenia małych dzieci w fotelikach wprowadzono dopiero po 1999 roku. Do tego czasu dzieci były przewożone na tylnej kanapie samochodu, często nie przypięte nawet pasem bezpieczeństwa. Dzisiaj takie sytuacje nie mają miejsca. Sposób w jaki powinny podróżować dzieci został uregulowany prawnie, a rodzice są świadomi zagrożeń jakie niesie brak odpowiedniego zabezpieczenia.


Odpowiedni fotelik

Podstawową kwestią, o której musi pamiętać każdy rodzic jest wybór odpowiedniego fotelika dla dziecka. Powinien on być dopasowany do wagi i wzrostu dziecka. Wiek schodzi na dalszy plan. Jest on kwestią umowną, ponieważ dzieci rozwijają się w różnym tempie. Ponadto ważną kwestią jest kierunek, w którym podróżuje dziecko. Eksperci zalecają, aby do czwartego roku życia przewozić dziecko w foteliku RWF, czyli tyłem do kierunku jazdy. Dzięki temu podczas zderzeń czołowych nie będzie przyjmowało ogromnych sił na odcinek szyjny. Zobacz koniecznie ranking fotelików: http://www.ranking-foteliki.pl/

Solidny montaż

Od kilkunastu lat, wszystkie samochody wyposażane są w standard Isofix. Są to specjalne zaczepy przytwierdzone bezpośrednio do nadwozia pojazdu, dlatego przymocowanie do nich fotelika zapobiega jego przesunięciu. Montaż jest banalnie prosty i szybki, a odgłos kliknięcia daje pewność, że fotelik został przymocowany prawidłowo.
Do tego sposobu montażu zaleca się również Top Tether, czyli pas, który należy zakotwiczyć za oparciem tylnej kanapy. Dzięki temu fotelik będzie stabilnie przymocowany w miejscu. Fotelik najlepiej zamontować na tylnej kanapie fotelika w części środkowej lub za fotelem pasażera.
Montując na przednim siedzeniu pasażera fotelik RWF, zawsze musimy pamiętać o wyłączeniu poduszki powietrznej. Jest to świetne zabezpieczenie dla dorosłych pasażerów, ale nie dla dzieci podróżujących w tego typu foteliku. Otwierająca się z ogromną prędkością poduszka powietrzna może uderzyć w tył fotelika starając ogromne zagrożenie dla malucha.

Skomentuj artykuł
Skomentuj wpis

Końcowa ocena: