22 kwietnia
Fotelik info pl - wszystko o fotelikach Foteliki dla dzieciBezpieczne podróżowanie z adapterem Smart Kid Belt Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Bezpieczne podróżowanie z adapterem Smart Kid Belt

Bezpieczne podróżowanie z adapterem Smart Kid Belt

Od jakiegoś czasu na rynku dostępny jest specjalny adapter do pasów bezpieczeństwa, który zgodnie z tym co deklaruje producent może być bezpieczną alternatywą dla fotelików samochodowych. Niewielkie, lekkie, kieszonkowe urządzenie jest łatwe w montażu i może być stosowane nawet w tych pojazdach, gdzie nie ma dostępu do fotelika, na przykład taksówkach i autokarach. Jak wypada Smart Kid Belt w praktyce?


Smart Kid Belt, a przepisy prawa

Adapter Smart Kid Belt to urządzenie zupełnie inne od tych, które były dostępne na rynku do tej pory. Dla wielu rodziców dużym znakiem zapytania jest więc kwestia jego zgodności z wymogami prawnymi. Polskie przepisy o ruchu drogowym, że dziecko poniżej 150 cm wzrostu musi podróżować w foteliku bezpieczeństwa (Art. 39 KD pkt. 3, 2019). Warto zatrzymać się na dłużej przy tym przepisie, ponieważ jego dalsza część mówi o tym, że dzieci mogą korzystać także z innych urządzeń przytrzymujących. Do tej kategorii zalicza się także Smart Kid Belt. Urządzenie można więc stosować w pełni legalnie. Podczas kontroli policyjnej nie dostanie się za nie mandatu.

Smart Kid Belt - zalety

Do największych atutów urządzenia należy jego mobilność. Małe rozmiary i zaledwie 120 gramów wagi powodują, że adapter można łatwo przenosić i spakować do małego bagażu, torebki czy nawet kieszeni. Często podróżujemy z dziećmi w inny sposób niż samochodem. Wiele osób decyduje się pojechać na wspólne wakacje autokarem czy polecieć samolotem i wynająć auto na miejscu. Zabieranie ze sobą fotelika jest nieporęczne, niepraktyczne i często zmusza do wykupienia dodatkowego, drogiego bagażu. Z adapterem jest inaczej.
Można mieć go zawsze ze sobą, dzięki czemu przyda się nawet przy nieprzewidzianych okolicznościach. To także rozwiązanie dla niezmotoryzowanych rodziców, dla których zakup drogiego fotelika często mija się z celem. Małe i niedrogie urządzenie może być natomiast ciekawą alternatywą, która pozwoli w bezpieczny sposób przemieszczać się okazyjnie z dzieckiem taksówkami czy samochodami znajomych.

Skomentuj artykuł
Skomentuj wpis

Końcowa ocena:

Eres
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

A ja zakupiłam właśnie po to żeby wziąć np. do autokaru czy taksówki jako że oboje z mężem nie posiadamy prawa jazdy. Fajnie, że ktoś o tym napisał bo już myślałam że przesadnie martwię się o córkę.

Dominik
Dodano:
5/5
0
0

Największa zaletą tego urządzenia jest właśnie jego rozmiar w stosunku do fotelika, latem dużo podróżujemy i jak tylko zobaczyłem ten adapter to postanowiłem go zakupić. Co prawda wypożyczając auto, można za dopłatą skorzystać z wynajmu fotelika ale jak same auta w wypożyczalniach są w miarę zadbane tak z fotelikami już różnie. Poza tym to jest tak proste i szybkie w montażu, że po jednych wakacjach zostało już z nami w użytku na co dzień.


Podobne porady - warto przeczytać