16 marca
Fotelik info pl - wszystko o fotelikach Foteliki dla dzieciAdapter czy podkładka - co wybrać? Ocena 5 na podstawie 14 komentarzy

Adapter czy podkładka - co wybrać?

Adapter czy podkładka - co wybrać?

Mali pasażerowie muszą podróżować w specjalnych urządzeniach podtrzymujących dostosowanych do ich wzrostu i wagi. Do kategorii tych urządzeń zaliczają się nie tylko znane wszystkim foteliki samochodowe. Starsze dzieci mogą korzystać z alternatyw, takich jak podkładka czy adapter do pasów Smart Kid Belt . Czy są to bezpieczne rozwiązania? Które z nich jest skuteczniejsze i kiedy warto skorzystać z nich zamiast z fotelika?


Co zamiast fotelika?

Foteliki samochodowe to najbezpieczniejsze rozwiązanie dla niemowląt i małych dzieci, które nie mają jeszcze dobrze wykształconego układu mięśniowo-kostnego i wszelkie przeciążenia oraz ogromne siły jakie oddziałują w momencie zderzenia odbierają w sposób zwielokrotniony niż w przypadku dorosłych. Odkąd prawo zniosło granice wiekową i jako główne kryterium nakazujące jazdę w urządzeniu podtrzymującym wskazało wzrost, wielu rodziców ma duży problem. Dzieci rosną w różnym tempie, a niektóre z nich osiągają wyznaczone 150 cm wzrostu, nawet w dorosłym wieku. Wożenie siedemnastolatka w foteliku wydaje się przecież niedorzeczne. Twórcy tego przepisu kierowali się jednak kwestiami bezpieczeństwa, dlatego jeśli nie chcemy, aby dziecko poważnie ucierpiało w nieszczęśliwym wypadku, musimy się do tych reguł dostosować. Na szczęście fotelik nie jest jedynym rozwiązaniem i starsze dzieci mogą skorzystać z alternatywnych urządzeń - adapteru do pasów lub podkładki.

Różnice między adapterem, a podkładką

Podkładki są już od dłuższego czasu dostępne na rynku. To siedziska podwyższające, które nie posiada oparcia. Niestety w trakcie testów zderzeniowych tych urządzeń, zaobserwowano niebezpieczny efekt nurkowania, w trakcie którego dziecko może wysunąć się spod pasa biodrowego, co grozi niebezpiecznymi obrażeniami narządów wewnętrznych. To sprawia, że urządzenia te nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Od niedawna na rynku jest dostępny również adapter do pasów Smart Kid Belt, który dedykowany jest dla dzieci z grup 2 i 3 (15-36 kg). Urządzenie to posiada bardzo prostą konstrukcję - dwie klamerki i regulowany pasek. Przy jego pomocy można dostosować samochodowe pasy bezpieczeństwa do potrzeb każdego dziecka. Jest to o tyle ciekawe rozwiązanie, że można wykorzystać je wszędzie - nie tylko we własnym samochodzie, ale także w taksówce, pojeździe z wypożyczalni czy nawet w autokarze.

Skomentuj artykuł
Skomentuj wpis

Końcowa ocena:

Łukasz
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

My mamy już troszkę podrośnięte dziecko więc tutaj smart kid belt sprawdzą się świetnie. To oczywiście tylko i wyłącznie moje zdanie ale uważam, że adapter jest bezkonkurencyjnie lepszy od podkładki.

Kasia
Dodano:
5/5
0
0

Adapter = super sprawa!

Przemek
Dodano:
5/5
2
0

Ja dostałem za 69 zł + przesyłka, wczoraj zamontowane i jak na razie wiele oprócz, że syn zadowolony z tego powodu nie napiszę.

Lulu37
Dodano:
5/5
0
0

W ogóle to widzę, że całkiem nieźle się sprzedaje ten adapter. Ja swój jak dzisiaj zamawiałam to chyba dopiero w 5 sklepie znalazłam bo tak to brak na stanie.

Nowy
Dodano:
5/5
0
0

I za 69 zł nawet widziałem w jakimś sklepie, tak czy siak cena sprzedaży sugerowana przez producenta w zamian za to co oferują wydaję się być bardzo uczciwa.

Ola
Dodano:
5/5
0
0

Brawo za pomysłowość! Nam użytkuje się świetnie, pozdrawiam.

Karol
Dodano:
5/5
0
0

Tak, stwierdziłem że takie połączenie to będzie szczyt bezpieczeństwa (o szczegóły decyzji proszę nie pytać ;)) ale skończyło się na tym że dobrze wyregulowany pas z pomocą Smart Kid Belt nie wymaga zupełnie podkładki :)

Ola
Dodano:
5/5
0
0

Karol. Z podkładką ? :)

Karol
Dodano:
5/5
0
0

Ja wybieram adapter, który tak naprawdę został zakupiony do pary z podkładką :P

Z.Pacan
Dodano:
5/5
0
0

Każdy kto miał styczność z adapterem w większości przypadków zostanie przy takim urządzeniu.

Ola
Dodano:
5/5
0
0

Pas Smart Kid Belt może i nie przekonywał mnie od początku ale siostra kiedyś pożyczyła mi to na spróbowanie w czasie gdy jej córka chorowała i bardzo pozytywnie czułam się zaskoczona. Kupiłam wtedy za jakieś 99 zł + przesyłka ale teraz widzę, że nawet taniej można dostać.

Kołacz56
Dodano:
5/5
0
0

Jak dla mnie adapter do pasa wypada lepiej jak podkładka, która jest po prostu niestabilna a nieraz i wyprodukowana przez nie wiadomo kogo i gdzie.

Tomasz
Dodano:
5/5
0
0

Adapter

Robert
Dodano:
5/5
0
0

Ja stawiam w tym przypadku na adapter, dla mnie odpowiednio wyregulowany za pomocą tak owego pas będzie zdecydowanie lepszy niż ruszająca się podkładka.